The Social Network’ün devam filmi geliyor

Haberi The Town podcast’inin, Oscar ödüllü hitinden bu yana geçen yıllarda Facebook ve sosyal medyanın demokrasiyi nasıl etkilediğine odaklanan bir bölümünde verdi. İlk filmde Mark Zuckerberg’in sosyal ağının ilk günleri anlatılıyor ve filmde Jesse Eisenberg, Andrew Garfield ve Justin Timberlake rol alıyor.

Sorkin, yeni senaryonun ayrıntıları konusunda temkinli davranıyor ancak Trump dönemi boyunca Facebook‘u takip edecek gibi görünüyor. Podcast sunucularına, beş kişinin hayatına mal olan ve 140’tan fazla polis memurunun yaralanmasına yol açan 6 Ocak ayaklanmalarından aslında sosyal medya sitesini sorumlu tuttuğunu söyledi.

Facebook, Google, Twitter ve Reddit, 6 Ocak’a ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye çağrılmıştı. Kanun yapıcılar, Facebook’un platformda düzenlenen “Çalmayı Durdurun” hareketini ele almak için gerekli adımları atmadığını ve bunun DC’deki şiddet olaylarına kadar bu grupların oluşturduğu tehlikenin farkına varmadı. Sorkin başkente yapılan saldırıdan neden Facebook’u sorumlu tuttuğuna dair herhangi bir neden belirtmedi ve podcast sunucularına “sinema bileti almaları” gerektiğini söyledi.

The Social Network’ün devam filmi geliyor

Sorkin açıkça tüm bunlara dikkat ediyor ve aynı röportajda şunu söylüyor: “Facebook, diğer şeylerin yanı sıra, algoritmasını mümkün olan en bölücü materyali tanıtacak şekilde ayarlıyor. Çünkü katılımı artıracak olan şey budur.”

Şimdilik The Social Network 2: Electric Boogaloo’ya bilet almak için sinema gişelerine gitmeyin. Senaryo hala başlangıç aşamasında ve Sorkin, filmin yapımı için herhangi bir stüdyoyla ortaklık yaptığını duyurmadı. Bu aynı zamanda onun böyle bir şeyi hayata geçirmeye yönelik ilk girişimi değil. Daha önce  de tamamen 6 Ocak’la ilgili bir senaryo üzerinde çalışıyordu ancak ilerleme olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x